Mitsubishi Klima

MITSUBISHI KLİMALAR
KLİMA TİPLERİ
KLİMA MARKALARI
MEKANA GÖRE KLİMALAR

KAPASİTE HESABI

BTU Hesabı Yapın

İhtiyacınıza En Uygun Ürünü Seçin

BTU Hesabı Yapmak İçin Tıklayın

BLOG

SIKÇA SORULAN SORULAR

Klima model seçimi nasıl yapılır? Klima satın almadan önce klima uzmanlarından yardım almanız gerekli. Ayıca en önemli özellikleri olan A sınıfı kaliteye dikkat etmelisiniz. Az elektrik harcayan A sınıfı klimalar ile daha çok tasarruf edersiniz. Aynı zamanda uzun süre kullanabileceğiniz ve güvenilir marka klimaları seçmelisiniz. COP (Coefficient Of Performance) performans katsayısı anlamına, EER (Energy Efficiency Ratio) ise elektrik verimliliği anlamına gelmektedir. Bir klimanın ne kadar verimli olduğunu anlamak için bu değerlere bakmak gerekir. Bir klimada bu değerler ne kadar yüksekse klima o kadar kalitelidir diyebiliriz. Klimanın içerisindeki hava üfleyen kompresörün ortamın ihtiyacına göre çalışma kapasitesini kendi kendine arttırması ve azaltması anlamına gelen klima teknolojisidir. İnverter özelliği olmayan klimalar ortamı sürekli aynı kapasitede hava üfleyerek ısıtmakta/soğutmakta, bunu yaparken de ortam belli bir ısıya ulaştığında klima otomatik kapanmakta, ortamın ısısı düştüğünde ise otomatik açılmaktadır. Kapasite hesabı klimanın takılacağı bölgeye, pencere alanlarına, ortamda bulunacak kişi sayısına vb. özelliklere göre değişmektedir. Bu hesabı yapmak için özel uygulamalar ya da danışmanlar gerekebilir. BTU denilen ısıtma ve soğutma kapasitesinin kullanacağınız odanın şartlarına uygun olması gerekir. Tavan yüksekliği, bölge sıcaklıkları, mekandaki eşya ve kişi sayısı da BTU hesaplamalarında önem arz eder. Bu hesabı kendiniz yapmak yerine servisinize bırakabilirsiniz.

Devamı İçin Tıklayın

MARKALAR

  • mitsubishi-heavy
  • sigma

Mitsubishi Klima – Klimada Dünyanın En İyisi!

Klimanın lider teknolojisi Mitsubishi’den her mekana profesyonel klima çözümleri… Dünyanın en geniş hizmet ağına sahip markasıyla tanışın!
Mitsubishi klima, duvar, salon, kaset, kanallı, yer-tavan, tavan, multi, vrf klima modelleri ile teknik özellikler, kampanyalar, fiyatlar ve ödeme şekilleri.

Mitsubishi Duvar Tipi Klimalar

Mitsubishi Salon Tipi Klimalar

Mitsubishi Kaset Tipi Klimalar

Mitsubishi Tavan Tipi Klimalar

Mitsubishi Kanallı Tip Klimalar

Mitsubishi Yer Tipi Klimalar

Mitsubishi Multi Klimalar